top of page
Long woman legs isolated on white.jpg

LIFTING UD

 o zabiegu 

Operacja obwisłej skóry ud jest procedurą dla pacjentów, którzy utracili dużą ilość masy ciała i pacjentów, którzy cierpią z powodu opadającej luźnej skóry w wyniku starzenia. Technika ta polega na wycięciu skóry w linii pachwinowej lub wewnętrznej linii ud.

Nacięcia są szyte w sposób, który redukuje blizny do minimum. Po zabiegu należy nosić pooperacyjną odzież kompresyjną przez okres 6- 8 tygodni.

 możliwe 

 komplikacje 

Możliwe komplikacje:

•    krwiak pooperacyjny, czyli nagromadzenie się krwi w okolicy operowanej. Mały krwiak nie wymaga leczenia, duży krwiak może wymagać ewakuacji i ew. ponownego zabiegu.
•    ogólne ryzyko związane z każdą operacją, np. powstanie zakrzepu w nodze, który będzie wymagać leczenia. Prawdopodobieństwo powikłań zakrzepowych jest większe u osób palących.

 co musisz wiedzieć 

Ile trwa zabieg:    120 min.
Przeciwwskazania:    Ciąża, zaburzenia krzepliwości, nieleczone nadciśnienie tętnicze, nieleczona cukrzyca, infekcje skórne.
Wymagane badania:    morfologia krwi, układ krzepnięcia, cholesterol całkowity, elektrolity, badanie EKG, CRP, test antygenowy w kierunku SARS-COV 2.
Pobyt w klinice:    2 dni.
Zmiana opatrunków:    Przy liftingu ud codzienna zmiana opatrunków w domu.
Usunięcie szwów:    14 dni.
Okres rekonwalescencji:    2-3 tygodnie.
Rodzaj znieczulenia:    Ogólne.

bottom of page