top of page
Perfect slim toned young body of the gir

LABIOPLASTYKA

 o zabiegu 

Konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego części intymnych najczęściej związana jest z przebytymi ciążami, porodami oraz redukcją masy ciała, jak również może mieć związek ze zmianami wrodzonymi jak w przypadku przerostu warg sromowych. 


Przerośnięte wargi sromowe mogą być chirurgicznie konturowane w celu uzyskania naturalnego wyglądu lub tak, żeby nie wystawały ponad wargi większe. Zakres cięcia chirurgicznego zależy od oczekiwań pacjentki. W celu uzyskania optymalnego kształtu wykorzystywane są dwie techniki. W jednej z nich, po zaznaczeniu miejsca planowanego cięcia chirurgicznego nadmiar tkanki jest odcinany w poziomie, a brzegi rany są zszywane pojedynczymi szwami rozpuszczalnymi. Technika ta jest prosta i pozwala na uzyskanie  precyzyjnego efektu bez napięcia tkanki.


Druga technika, opisana przez amerykańskiego chirurga plastycznego dr Altera, nazywana techniką V - polega na skośnym nacięciu wargi sromowej w kształcie litery V, o kącie rozwarcia uzależnionym od zakresu  planowanego zabiegu. Brzegi rany w kształcie litery V zeszywane są  pionowo. Technika ta związana jest z nieco większą liczbą powikłań, głównie niewielkich krwiaków tej okolicy, jak również przy dużym zakresie wycinanej tkanki,  powodować może napięcia prowadzące do rozejścia się rany.  

 co musisz wiedzieć 

Ile trwa zabieg:    40-60 min.
Przeciwwskazania:    Ciąża, zaburzenia krzepliwości, nieleczone nadciśnienie tętnicze, nieleczona cukrzyca, infekcje skórne.
Wymagane badania:    morfologia krwi, układ krzepnięcia, cholesterol całkowity, elektrolity, badanie EKG, CRP, test antygenowy w kierunku SARS-COV 2.
Pobyt w klinice:    Ambulatoryjnie lub 1 doba.
Zmiana opatrunków:    Według zaleceń lekarskich.
Usunięcie szwów:    Szwy rozpuszczalne.
Okres rekonwalescencji:    2 tygodnie.
Rodzaj znieczulenia:    Miejscowe, dożylne lub ogólne.

bottom of page