top of page
Close-up portrait of beautiful, fresh, h

LIFTING TWARZY

 o zabiegu 

Nikt nie ma dziś wątpliwości, że atrakcyjny, zadbany wygląd to najlepsza możliwa wizytówka dla każdego człowieka. Nie dziwi więc, że lifting twarzy należy dziś do najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Umożliwia on wymodelowanie twarzy, poprawienie jej jędrności oraz elastyczności skóry, jak również jej owalu.

 

Przed zabiegiem face liftingu szczegółowo omawiamy z pacjentem jego przebieg i dostosowujemy go do konkretnych wymogów. Lifting twarzy w naszej klinice wykonywany jest metodą SMAS (ang. Superficial Musculo Aponeurotic System), jest to nie tylko lifting powierzchowny, ale i preparacja głębszych struktur z podciągnięciem powięź, co daje lepsze wyniki i bardziej trwały efekt pozabiegowy.

 możliwe 

 komplikacje 

Możliwe komplikacje:

•   powstanie krwiaka tj. nagromadzenie się krwi pod płatem skórnym. Mały krwiak nie wymaga interwencji chirurgicznej i zwykle ulega wchłonięciu. Większe krwiaki wymagają ewakuacji.
•    martwica skóry – uszkodzenie skóry na pewnej powierzchni wynikające z upośledzenia ukrwienia. Palenie tytoniu znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia tego powikłania.
•    uszkodzenie nerwu - dotyczy najczęściej drobnych gałązek odpowiedzialnych za czucie w okolicy uszu i policzków, które ustępuj samoistnie po kilku tygodniach. Uszkodzenie gałązek odpowiedzialnych za mimikę twarzy zdarza się bardzo rzadko. Są to powikłania zwykle przemijające, w niektórych przypadkach utrzymują się jednak nawet rok i dłużej.
•    blizny przerostowe – powstają czasem w okolicy płatka ucha lub za małżowiną. Są zwykle dobrze schowane, jednak mogą wymagać leczenia.
•    przebarwienia - stanowią najczęstsze przejściowe powikłanie, ustępujące po kliku tygodniach. Niektóre przebarwienia mogą utrzymywać się dłużej. Należy pamiętać o unikaniu bezpośredniego nasłonecznienia twarzy do 6 miesięcy po operacji.
•    przesunięcie linii włosów i miejscowe wyłysienie – zdarza się bardzo rzadko. Dotyczy najczęściej okolicy skroniowej i za uszami. Czasem czasowe wyłysienie może pojawić się w okolicy szwu we włosach.

 co musisz wiedzieć 

Ile trwa zabieg:    180-240 min.
Przeciwwskazania:    Ciąża, zaburzenia krzepliwości, nieleczone nadciśnienie tętnicze, nieleczona cukrzyca, infekcje skórne.
Wymagane badania:    morfologia krwi, układ krzepnięcia, cholesterol całkowity, elektrolity, badanie EKG, CRP, test antygenowy w kierunku SARS-COV 2.
Pobyt w klinice:    3-4 doby.
Zmiana opatrunków:    Według zaleceń lekarskich.
Usunięcie szwów:   Szwy okolicy przedusznej 5-7 dni, pozostałe 12-14 dni.
Okres rekonwalescencji:    2-3 tygodnie.
Rodzaj znieczulenia:    Ogólne.

bottom of page