top of page
Perfect slim toned young body of the gir

PLASTYKA POWŁOK BRZUSZNYCH

 o zabiegu 

Zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z okolic brzucha zawsze połączony z plastyką pochewek mięśni prostych brzucha. Czasami w kombinacji z liposukcją. 


Przed każdym zabiegiem, podczas indywidualnej rozmowy, pacjent otrzymuje informacje na temat zakresu i przebiegu zabiegu, rodzaju znieczulenia, rekonwalescencji i ewentualnych powikłań, uzyskuje odpowiedź na wszystkie nurtujące go pytania. 


Pełna operacja brzucha polega na wykonaniu nacięcia od biodra do biodra, w pobliżu linii włosów łonowych, a następnie oddzielnego nacięcia wokół pępka. Jeśli mięśnie są rozciągnięte w linii prostej, zostaną zebrane razem i zszyte, w celu zmniejszenia obwodu brzucha i wzmocnienia mięśni brzucha, co zapobiegnie w przyszłości tworzeniu się przepukliny brzusznej. Po zszyciu tkanki podskórnej i mięśni, skóra jest ściągnięta w dół, dzięki czemu nadmiar skóry można usunąć. Następnie wykonywany jest mały otwór, aby wszyć pępek w nowym miejscu. Jednocześnie może być przeprowadzana  niewielka liposukcja brzucha, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu kosmetycznego, a dodatkowo przy niewielkim napięciu skóry, można przy tym uzyskać wycięcie większego fałdu skórno – tłuszczowego brzucha.

 

Podczas pobytu po operacji utrzymuje się dreny, które pokazują, czy ilość płynu pooperacyjnego jest prawidłowa, usuwa się je z reguły w czwartej dobie. Po zabiegu pochewki mięśni są naciągnięte i w pierwszych dniach występują trudności z wyprostowaniem sylwetki, przez kolejne dwa miesiące pacjent nosi specjalny gorset kompresyjny. 


Mini-abdominoplastyka jest podobna do pełnej operacji brzucha, ale wymaga dużo mniejszego odwarstwienia tkanek, w wyniku czego pozostawia pępek nienaruszony. Uproszczony zabieg odpowiedni jest dla tych pacjentów, którzy mają nadmiar skóry i tłuszczu wyłącznie poniżej pępka.

 możliwe 

 komplikacje 

Możliwe komplikacje:

•    Od czasu do czasu, pod skórą może pojawić się niewielki krwiak lub zbiornik płynów ustrojowych. Drenaż założony w chwili operacji powinien to ograniczyć. Wszelkie późniejsze zbiorniki często można usunąć podczas wizyty kontrolnej, za pomocą igły i strzykawki. Sytuacja, w której konieczny jest z tego powodu powrót na salę operacyjną, występuje bardzo rzadko.
•    Blizny, które są następstwem operacji brzucha można ukryć w normalnym ubraniu, jednak nie są one niewidoczne. Należy jednak oczekiwać, że w ciągu roku twoje blizny spłaszczą się i rozjaśnią kolor. W niektórych przypadkach, blizny mogą także stać się czerwone i przerośnięte, a wtedy mamy do czynienia z blizną przerostową, które czasami wymagają korekcji. Czasami może być wymagana operacja korekcyjna, gdy efekt jest niezadowalający w skutek złego gojenia, warunków anatomicznych, blizn po dawnych zabiegach, które mogą wywołać asymetryczny, nieprawidłowy kształt brzucha.
•    Twój brzuch będzie dawać poczucie zdrętwiałego przez okres do sześciu miesięcy po zabiegu. Czasami to odrętwienie jest trwałe. W przebiegu pooperacyjnym może dojść także do infekcji oraz martwicy skóry. Może to również doprowadzić do utraty skóry, co w rzadkich przypadkach może wymagać powtórnej operacji. Wystąpienie niniejszego powikłania, choć zdarza się ono rzadko, jest bardziej prawdopodobne u osób palących.
•    Może także wystąpić ogólne ryzyko związane z każdą operacją, np. powstania zakrzepu krwi w nodze, które będzie wymagać leczenia (tzw. zakrzepica żył głębokich), jednak ryzyko takiego zdarzenia jest bardzo rzadkie. Część z tych zakrzepów może się również przerwać i przenieść się do płuc, powodując ostrą duszność i ból w klatce piersiowej. Objawy te są znane jako zator płuc, który zdarza się bardzo rzadko, jednak może być zagrażający życiu. Podobną rzadkością jest rozwój infekcji dróg oddechowych, a zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia tego powikłania występuje u osób palących.

 co musisz wiedzieć 

Ile trwa zabieg:    180-240 min
Przeciwwskazania:    Ciąża, zaburzenia krzepliwości, nieleczone nadciśnienie tętnicze, nieleczona cukrzyca, infekcje skórne, otyłość
Wymagane badania:    morfologia krwi, układ krzepnięcia, cholesterol całkowity, elektrolity, badanie EKG, CRP, test antygenowy w kierunku SARS-COV 2.
Pobyt w klinice:    4 doby
Zmiana opatrunków:    Według zaleceń lekarskich
Usunięcie szwów:    14 dni
Okres rekonwalescencji:   2-4 tygodnie
Rodzaj znieczulenia:    Ogólne

plastyka powłok brzusznych

Chirurgia plastyczna

Barańscy

ul. Bolesława Krzywoustego 1

69-100 Słubice

Sekretariat / Rejestracja
+48 957 581 915  w godzinach 8:00 - 15:30

NAPISZ DO NAS

© 2020 by Chirurgia Plastyczna Barańscy

bottom of page