top of page
modelka prezentująca bieliznę

LIPOSUKCJA

 o zabiegu 

Bez wątpienia w dzisiejszych czasach utrzymanie wagi proporcjonalnej do swojej sylwetki jest wyjątkowo trudne. Jedną z możliwości powrotu do szczupłej sylwetki jest odsysanie tłuszczu, a więc zabieg, który polega na usunięciu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała.

Odsysanie tłuszczu nie stanowi jednej z metod odchudzania, jest jedynie metodą modelowania sylwetki.

W naszej klinice odsysanie tłuszczu jest wykonywane poprzez niewielkie nacięcia skórne o wielkości 3-4 mm, przez które wprowadzane są kaniule, stymulowane do pracy za pomocą urządzenia wibrującego z podłączonym ssakiem elektrycznym.

 

Przed przeprowadzeniem operacji plastycznej, obszar poddany ingerencji chirurgicznej zostaje ostrzyknięty za pomocą specjalnego płynu, który ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i minimalizuje krwawienie śródoperacyjne.

 

Ilość odprowadzonego tłuszczu podczas jednego zabiegu uzależniona jest od rozmiaru okolicy przewidzianej do operacji oraz grubości samej tkanki. Ilość ta nie przekroczy 2-3 litrów.

 

W klinice otrzymają Państwo kompresyjną odzież pooperacyjna, którą należy nosić przez okres 8 tygodni. Gojenie się to proces powolny, któremu sprzyja jak najwcześniejsze chodzenie – pozwala zmniejszyć obrzęk i zapobiega powikłaniom zdrowotnym. Przez miesiąc po zabiegu konieczne jest zrezygnowanie z intensywnego wysiłku fizycznego. Już po 3 tygodniach można rozpocząć drenaże limfatyczne, lub masaże operowanych obszarów.

 możliwe 

 komplikacje 

Możliwe komplikacje

•      Blizny – zazwyczaj niewielkie, w niewidocznych miejscach.
•    Przebarwienia skóry, obrzęk – ich wystąpienie po zabiegu jest naturalną reakcją organizmu. W rzadkich przypadkach przebarwienia utrzymują się przez długi okres.
•    Asymetria – delikatna asymetria ciała może występować po liposukcji. Na ostateczny wynik operacji mogą mieć wpływ czynniki takie jak: napięcie skóry, nagromadzenie tkanki tłuszczowej, napięcie mięśni czy uwidocznienie pod skórą.
•    Nierówności widoczne na skórze oraz widoczne zagłębienia – mogą pojawić się po zabiegu. Istnieje także ryzyko wystąpienia miejscowego pofałdowania skóry lub jej zmarszczenia. Jeśli zmiany nie znikną po długi czasie, konieczne jest wykonanie korekty.

 co musisz wiedzieć 

Na dwa tygodnie przed terminem operacji należy zrezygnować z przyjmowania: aspiryny (oraz leków zawierających aspirynę), witaminy A i E, chromu, kwasów Omega 3 i 6 i wszelkich suplementów wspomagających odchudzanie. W tym czasie konieczne jest także wyeliminowanie z diety niektórych składników, głównie: czosnku, tranu rybiego. Osoby palące powinny wstrzymać się od nałogu lub możliwie najbardziej go ograniczyć. W dniu zabiegu pacjenci powinny stawić się w klinice na czczo.

 

Ile trwa zabieg:    60-120 Min
Przeciwwskazania:    Ciąża, zaburzenia krzepliwości, nieleczone nadciśnienie tętnicze, nieleczona cukrzyca, infekcje skórne,
Wymagane badania:    morfologia krwi, układ krzepnięcia, cholesterol całkowity, elektrolity, badanie EKG, CRP, PCR (badanie genetyczne w kierunku SARS-COV 2 z gardła lub nosogardzieli).
Pobyt w klinice:    1-2 doby
Zmiana opatrunków:    specjalne przylepce, które należy utrzymać na skórze ok. 10-12 dni (są wodoodporne)
Okres rekonwalescencji:    1-2 tygodnie
Rodzaj znieczulenia:    Ogólne, lub przy małych liposukcjach (np. podbródek) w znieczuleniu miejscowym.

bottom of page