top of page
blond Smile

OPERACJE NOSA

 o zabiegu 

Celem zabiegu jest uzyskanie pożądanego kształtu nosa. Oczekiwany efekt można uzyskać przez korektę czubka, części chrzęstnej, kostnej lub dodatkowo korekcję przegrody nosa – przy trudnościach w oddychaniu.

 

Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg, przyszły kształt nosa dobierany jest indywidualnie do układu twarzy.

Operacja powoduje powstanie dużych obrzęków i sińców na powiekach oraz policzkach. Są one najsilniejsze do trzeciego dnia po zabiegu, potem w ciągu 7 dni ustępują samoistnie. Przez kilka kolejnych tygodni utrzymują się jeszcze niewielkie obrzęki, głównie w okolicy koniuszka. Częściowo przesłaniają one wynik operacji, ostateczny kształt nos zyskuje często dopiero po roku, gdy znikają resztki obrzęków widocznych już tylko dla pacjenta. Rekonwalescencja po operacji nosa jest bezbolesna.

 możliwe 

 komplikacje 

Możliwe komplikacje

•  Krwawienie z nosa; jest ono zwykle łatwe do opanowania, choć w cięższych przypadkach może wymagać założenia dodatkowych tamponów do nosa. 
•    Krwiak lub ropień; wymagają one nacięcia skóry i opróżnienia.
•  Przebarwienia i pajączki żylne; mogą pojawić się na powierzchni skóry w postaci małych czerwonych plamek. Nieliczne mogą pozostać na zawsze.
•  Nieregularności kształtu nosa; zdarzają się nawet najbardziej doświadczonym chirurgom. Czasem wymagają późniejszej ingerencji chirurgicznej.
•    Skrzywienia przegrody nosa mogą wymagać ponownej korekcji.

 co musisz wiedzieć 

Ile trwa zabieg:    60-120 min
Przeciwwskazania:    Ciąża, zaburzenia krzepliwości, nieleczone nadciśnienie tętnicze, nieleczona cukrzyca, zmiany/infekcje skórne twarzy, opryszczka
Wymagane badania: morfologia krwi, układ krzepnięcia, cholesterol całkowity, elektrolity, badanie EKG, USG piersi lub mammografia (dla pacjentek do operacji piersi), CRP, PCR (badanie genetyczne w kierunku SARS-COV 2 z gardła lub nosogardzieli).
Pobyt w klinice:    2 doby
Zmiana opatrunków:    Gips usuwa się na 10-12 dobę,
Usunięcie szwów:    Ewentualne szwy usuwa się po 7 dniach
Okres rekonwalescencji:   14 dni
Rodzaj znieczulenia:    Ogólne

korekcja nosa

bottom of page