USUWANIE ZBĘDNEGO OWŁOSIENIA
Depilacja laserowa
W Klinice Urody Twarzy i Ciała wykorzystujemy laser diodowy Versus LestheZone, emituje on falę o długości 808 nm. Długość ta jest uznawana za specjalistów z dziedziny medycyny estetycznej za najskuteczniejszą w zabiegach depilacji. Równocześnie zabieg nie narusza w żaden sposób układu krwionośnego.
Laserowe usuwanie owłosienia polega na wykorzystaniu wiązek światła do niszczenia bezpośrednio cebulek włosa - ponieważ włosy pochłaniają emitowane przez laser światło i ciepło, ulegają trwałemu zniszczeniu. Ważną cechą depilacji laserowej jest także bezbolesny przebieg całego procesu. Możliwość kontrolowania pulsacji lasera dodatkowo wzmaga skuteczność zabiegu - laserowe usuwanie owłosienia nie obciąża tkanek, wpływa jedynie na włosy. Lepsze rezultaty są osiągane u tych osób, których włosy zawierają więcej pigmentu.
SERIE ZABIEGOWE:
Całkowita kuracja laserowego usuwania owłosienia obejmuje kilka zabiegów - wykonywane są one co ok. 5-6 tygodni. Między kolejnymi sesjami może pojawić się nowe owłosienie - włosy, które podczas poprzednich zabiegów pozostawały jeszcze w fazie uśpienia mogą dopiero zacząć rosnąć. Właśnie z tego powodu wykonuje się kilka sesji laserowego usuwania owłosienia, tak by mieć pewność, że laser wywrze efekt na wszystkie włoski. Między zabiegami można golić odrastające owłosienie. Aby uzyskać oczekiwany efekt depilacja laserowa może obejmować od 5 do 8 sesji. Określenie liczby zabiegów następuje indywidualnie w toku kolejnych sesji.
Na ostateczne efekty depilacji laserowej przeprowadzanej w naszym gabinecie w Słubicach wpływa wiele czynników, takich jak typ samego włosa (jego kolor i grubość), fototyp skóry, ale także gospodarka hormonalna organizmu, przyjmowane leki czy choroby.
Przeciwwskazania do zabiegu i środki ostrożności:
-
opalona skóra, zwłaszcza świeża opalenizna zwiększa ryzyko oparzeń i zmniejsza skuteczność zabiegu,
-
stosowanie samoopalaczy,
-
ciąża, karmienie piersią,
-
stosowanie kremów z retinolem, witaminą C, kwasami w miejscu poddanym zabiegowi,
-
stosowanie leków fotouczulających np. tetracykliny, retinoidy,
-
zażywanie ziół fotouczulających np. dziurawiec, nagietek, miłorząb,
-
stosowanie leków hormonalnych,
-
zaburzenia hormonalne, padaczka, łuszczyca, bielactwo,
-
aktywna opryszczka,
-
infekcje skórne w miejscu zabiegu,
-
skłonność do bliznowców i przebarwień,
-
cukrzyca,
-
stosowanie silnych blokerów potu (np. Etiaxil).
Przygotowanie pacjenta do zabiegu depilacji:
Przed zabiegiem skóra powinna być dokładnie ogolona - nie należy stosować antyperspirantów ani żadnych kremów i emulsji. Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy stosować do usuwania włosów depilatora, wosku ani pęsety. W ciągu tygodnia przed zabiegiem nie należy stosować także kremów do depilacji. W przypadku skóry opalonej trzeba odczekać aż ustąpi świeża opalenizna.
Zalecenia po zabiegu:
-
należy unikać przebywania na słońcu w ciągu 2 tygodni po zabiegu,
-
należy unikać podrażnień skóry w miejscu zabiegu,
-
w razie wystąpienia podrażnień można zastosować preparaty zawierające pantenol lub alantoinę, przez kilka dni po zabiegu należy unikać kosmetyków na bazie alkoholu - dezodorantów, toników itp., a także mydła i peelingów.
Depilacja woskiem jest metodą nietrwałego usuwania owłosienia, jednak przy regularnym stosowaniu zauważymy, że włosy są cieńsze, jaśniejsze, odrastają wolniej, a dodatkowo w niektórych miejscach nie rosną wcale.
Podczas depilacji włoski są wyrywane z cebulkami, w związku z tym potrzebują dużo więcej czasu, aby odrosnąć.
Dzień przed depilacją należy wykonać peeling ciała. Dzięki temu włoski na powierzchni będą bardziej odkryte i łatwiej będzie je wyrwać. Dodatkowo unikniemy sytuacji, w której wraz z woskiem oderwą się przesuszone komórki naskórka. Po peelingu skórę wystarczy posmarować balsamem nawilżającym.W dniu zabiegu nie stosujemy kremów ani balsamów na miejsca, które chcemy wydepilować.