top of page
Trener randek

HIFU

NIEINWAZYJNY LIFTING

 o zabiegu 

Najnowsza generacja technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) – sfokusowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości do bezinwazyjnego, niechirurgicznego liftingu twarzy i ciała.

 

Precyzyjna i skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej pozwala dotrzeć do 3 warstw – skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej (SMAS), wywołując tym samym punkty termicznej koagulacji. Rozpoczyna to proces kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczenia tkanek, dając efekt wielowymiarowego ujędrnienia.

 

Dzięki temu uzyskujemy spektakularny i trwały efekt napięcia aktywowany w głębokiej warstwie skóry.  W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, w niektórych przypadkach zabieg można powtórzyć, lecz nie wcześniej niż po 12 miesiącach od pierwszego.
 

Efekt liftingu utrzymuje się od 2-4 lat. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, ewentualnie może wystąpić nieznaczne zaczerwienienie na skórze. Zabieg jest bezbolesny, wielu pacjentów opisuje uczucie podczas trwania zabiegu jako przejściowe mrowienie albo odczucie ciepła na skórze. To właśnie energia ultradźwiękowa, która działa na tkanki, podnosząc i ujędrniając je. Po jednym zabiegu w większości przypadków efekt już jest zadowalający. U niektórych pacjentów wymagane jest powtórzenie zabiegu po upływie 12 miesięcy.


Bezpośrednio po zabiegu powinno się unikać nasłoneczniania twarzy. Proszę unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych oraz nie zapominać o wystarczającej ochronie skóry przed promieniami UV.
 

Przeciwwskazania do zabiegu:
Pacjenci z implantami silikonowymi lub metalowymi w obszarach, które mają być poddane zabiegowi. Pacjenci z rozrusznikami serca, z chorobami krwi, świeżo po Botoksie lub kwasie hialuronowym wstrzykniętym w okolicę, która ma być poddana zabiegowi (zabieg  możliwy jest min. 4 miesiące po ostrzyknięciu).


•    Spektakularne rezultaty, szczególnie w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry.
•    Trwałe efekty.
•    Nie ma potrzeby powtarzać zabiegu (problem serii).
•    Zabieg bezinwazyjny – niechirurgiczny, mało bolesny, nie wymagający wcześniejszych przygotowań.
•    Zabieg szybki (30-40 min – cała twarz).
•    Brak oddziaływania w warstwie rogowej naskórka.
•    Brak konieczności wyłączenia pacjenta z normalnego trybu życia.

bottom of page